Waluty
O firmie

Ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji części do maszyn rolniczych oraz silne zaplecze technologiczne pozwoliły nam osiągnąć pozycję niekwestionowanego lidera wśród producentów części do opryskiwaczy w Polsce oraz w Europie Wschodniej.
Na przestrzeni lat nieustannie rozwijaliśmy naszą działalność, dążąc do tworzenia najwyższej jakości rozwiązań dla branży rolniczej. Firma podjęła wiele inwestycji, mających na celu rozszerzenie portfolio oferowanych produktów, a także podniesienie ich jakości. Efektem tych działań było stworzenie nowoczesnego parku technologicznego oraz bazy magazynowej w obrębie siedziby firmy w Sawinie, w woj. Lubelskim.
Inwestycje w badania i rozwój zaowocowały również opracowaniem i wdrożeniem technologii precyzyjnego wtrysku ceramiki, dzięki czemu, jako jedyna firma z Polski, dołączyliśmy do prestiżowego grona producentów niezwykle wytrzymałych dysz i rozpylaczy ceramicznych.
Dziś Agroplast znany jest z innowacyjności swoich rozwiązań oraz z niezawodności oferowanych produktów, a nasza oferta jest dostępna w ponad 20 krajach świata. Jako lider rynku w Polsce, realizujemy misję nieustannego podnoszenia konkurencyjności polskiego rolnictwa poprzez zapewnienie dostępności światowej klasy rozwiązań do przeprowadzania zabiegów ochrony roślin. Misja ta jest realizowana w oparciu o 5 fundamentów:

Jakość produktów

Flagowa linia rozpylaczy ceramicznych, produkowanych przez Agroplast cieszy się światowej klasy jakością, a wszystkie nasze produkty w tej kategorii są poddawane certyfikacji ENTAM, a wszystkie produkty markowane znakiem Agroplast, przed wprowadzeniem do sprzedaży  przechodzą ścisłą kontrolę jakości, gwarantując tym samym powtarzalność najwyższych standardów, które przyjęliśmy.

Szeroka gama produktów

Agroplast oferuje najszerszą w Polsce i jedną z najszerszych na świecie gamę części i komponentów do opryskiwaczy polowych. W naszej ofercie znajdują się dysze, rozpylacze, głowice i korpusy, części RSM, filtry, pompy, a także szeroki wachlarz pozostałych akcesoriów do opryskiwacza, odpowiadających potrzebom producentów opryskiwaczy oraz rolników. Nasze części są w pełni zestandaryzowane, co czyni je kompatybilnymi z większością opryskiwaczy w kraju i zagranicą.

Unikalna technologia

Wypracowany w ciągu ponad 30 lat funkcjonowania firmy unikalny know-how, wysokie nakłady inwestycyjne na badania i rozwój, automatyzacja parku technologicznego oraz lokalizacja zakładów produkcyjnych w południowo-wschodniej Polsce sprawiają, że oferta Agroplastu jest bardzo konkurencyjna cenowo, w porównaniu ze światowymi liderami w branży producentów części do opryskiwaczy, gwarantując naszym klientom tę samą najwyższą jakość, w cenach znacznie bardziej przystępnych dla polskiego rolnika.

Najwyższa jakość materiałów

Do wyrobu naszych produktów stosujemy wyłącznie materiały pochodzące od najlepszych producentów. Głównym dostawcą polimerów, stosowanych w produkcji naszych części i komponentów jest Grupa Azoty, a cyrkon, wykorzystywany do precyzyjnego wtrysku ceramiki w rozpylaczach polowych sprowadzany jest wyłącznie z Japonii, ze względu na jego wysoką czystość i właściwości fizyczne, gwarantujące uzyskanie ceramiki o najwyższej twardości (~81 w skali HRC).

Elastyczność i zaplecze badawczo – rozwojowe

Siłą napędową Agroplastu od początku funkcjonowania była umiejętność szybkiego opracowywania nowych technologii i wdrażania coraz to nowych produktów, cechujących się wysokim poziomem innowacyjności. Jako pierwsi w Polsce opracowaliśmy wdrożyliśmy do masowej produkcji głowice wahadłowe, rozpylacze ceramiczne, usztywniane węże rozlewowe RSM z belką rozpierającą oraz wiele innych produktów, które są dziś powszechnie stosowane w polskim rolnictwie. Obecnie Agroplast rozszerza swoje zaplecze badawczo rozwojowe, inwestując w stacje diagnostyczne, a także najnowocześniejsze maszyny i urządzenia do badań i produkcji wyrobów polimerowych oraz ceramicznych, dzięki czemu firma zachowuje swoje zdolności adaptacyjne, adresując tym samym bieżące i przyszłe potrzeby rolnictwa.

Nagrody i certyfikaty

  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl