O firmie

40 LAT
DOŚWIADCZENIA
100% PRODUKCJI
W POLSCE
WYBRANI DOSTAWCY
MATERIAŁÓW I KOMPONENTÓW
3300 M2 MIEJSCA PRODUKCJI
I PRZECHOWYWANIA
DYSTRYBUCJA W WIĘCEJ NIŻ 30
KRAJACH NA ŚWIECIE
WŁASNE CENTRUM BADAWCZE
I ROZWÓJ
POTWIERDZONA JAKOŚĆ PRZEZ
MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY
PONAD 600 PRODUKTÓW
W OFERCIE
INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA
DESIGN
DYSTRYBUCJA W WIĘCEJ NIŻ 30
KRAJACH NA ŚWIECIE
WŁASNE CENTRUM BADAWCZE
I ROZWÓJ
POTWIERDZONA JAKOŚĆ PRZEZ
MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY
PONAD 600 PRODUKTÓW
W OFERCIE
INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA
DESIGN

O Nas

Agroplast jest jednym z największych na świecie producentów części zamiennych do opryskiwaczy polowych. Firma ma prawie 40 lat doświadczenia i stale się rozwija.

Jako pierwsi w Polsce opracowaliśmy technologię produkcji innowacyjnych dysz ceramicznych do uprawy polowej i ogrodniczej. W naszej ofercie są również elementy z tworzyw sztucznych.

Obecność od lat na rynku producentów akcesoriów do opryskiwaczy pozwoliła na wprowadzenie szerokiej gamy akcesoriów i komponentów do oprysków polowych. Oferta obejmuje dysze, głowice i korpusy, akcesoria do nawozów płynnych, filtry, pompy, a także szeroką gamę akcesoriów do opryskiwaczy, które spełniają potrzeby producentów oprysków i rolników.

Nasze części zamienne do opryskiwaczy są w pełni znormalizowane, dlatego są kompatybilne z większością opryskiwaczy na całym świecie.

Agroplast

Historia

Firma Agroplast została założona w 1983 r. Przez Kazimierza Łopąga. Od momentu powstania firma nieustannie rozwija swoją działalność, ukierunkowując ją na tworzenie rozwiązań najwyższej jakości dla sektora rolnego. Na początku firma koncentrowała się na produkcji części do opryskiwaczy polowych opartych na tworzywach sztucznych. Przez lata Agroplast poczynił szereg inwestycji w celu rozszerzenia oferty i podniesienia jakości. Efektem tych działań jest stworzenie nowego parku Centrum technologiczne i dystrybucyjne w pobliżu siedziby firmy w Sawinie w województwie lubelskim.

Rozwój

Obecnie syn założyciela, Marcin Łopąg, kontynuuje pracę ojca poprzez inwestycje w badania i rozwój. Działania te pozwoliły firmie osiągnąć niekwestionowaną pozycję lidera rynku w Polsce wśród producentów części zamiennych do opryskiwaczy polowych. Dzięki temu firma opracowała i wdrożyła precyzyjną technologię wtrysku cyrkonu do produkcji dysz rozpylających, wyróżniając Agroplast jako jedynego polskiego producenta dysz ceramicznych do uprawy polowej i ogrodniczej.

Dystrybucja

Firma współpracuje z większością producentów opryskiwaczy w Polsce, dostarczając im niezbędne komponenty do produkcji maszyn. Produkty Agroplast są szeroko dostępne jako części zamienne w tradycyjnych kanałach dystrybucji za pośrednictwem wyspecjalizowanych hurtowników i sklepów z częściami zamiennymi do maszyn rolniczych. Jego jakość cieszy się dużym uznaniem wśród rolników.

W ostatnich latach Agroplast sukcesywnie realizował strategię rozwoju eksportu. W rezultacie firma jest obecnie dumna z wysokiego wskaźnika eksportu w swoich strukturach sprzedaży (prawie 50%) oraz ze współpracy z ponad 30 krajami na całym świecie, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Ukrainie, Stanach Zjednoczonych, Urugwaju, Grecji, Chorwacji, Rumunii. 40 lat doświadczenia Agroplast w połączeniu z lokalizacją fabryk w Polsce potwierdzają, że jego oferta jest bardzo konkurencyjna w porównaniu z ofertą innych producentów akcesoriów do opryskiwaczy w kraju i za granicą.

Dzięki produkcji opartej na tworzywach polskich i zagranicznych produkty końcowe mają wysokie właściwości mechaniczne i estetyczne wykończenie. Nowe produkty sprzedawane są zgodnie z potrzebami rynku, co potwierdza ustalenie marki i referencje klientów w Polsce i za granicą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl