Zielona rewolucja w dziedzinie uszczelnień

 

Verdesil, to innowacyjny materiał uszczelniający na bazie silikonu, opracowany przez firmę Agroplast. Specjalnie przygotowana mieszanka, z której wytwarzany jest Verdesil zapewnia niepowtarzalną wytrzymałość oraz pamięć kształtu, dzięki czemu materiał ten doskonale nadaje się do wszelkich elementów uszczelniających, takich jak membrany, uszczelki i o-ringi. Dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania silikonu, Agroplast oferuje dziś najwyższej jakości uszczelnienia, gwarantujące ich długotrwałą żywotność i bezawaryjną pracę elementów, w których został on zastosowany.

 

Koniec problemów z uszczelkami w kołpakach

Wielokrotnie zetknęli się Państwo z problemem nieszczelnych uszczelek w kołpakach rozpylaczy. Jest to wynikiem nie tylko długotrwałych sił nacisku, które oddziałują na uszczelkę pod zaciśniętym kołpakiem, ale także zjawiska wulkanizacji tworzywa, z którego wykonana jest uszczelka. Materiały, takie jak guma czy elastomer, powszechnie stosowane w uszczelnieniach, podlegają naturalnej wulkanizacji, w efekcie czego, w miarę upływu czasu, tracą swe pierwotne właściwości uszczelniające. Verdesil, jako materiał wytwarzany na bazie silikonu nie tylko posiada znacznie lepszą pamięć kształtu, dzięki czemu jest znacznie bardziej odporny na siły nacisku, ale jest również w 100% odporny na wulkanizację, dzięki czemu nie podlega zjawisku starzenia się. Agroplast jest pierwszym producentem, który wprowadził do oferty uszczelki wykonane z Verdesilu, które dzięki swym doskonałym parametrom technicznym, zapewniają długotrwałą i bezproblemową pracę elementów uszczelniających.

 

Koniec z cieknącymi korpusami

Wadliwa praca membrany w zaworze odcinającym korpusów rozpylaczy oraz głowic wielopozycyjnych jest najczęściej spowodowana wysokim stopniem odkształcenia lub wulkanizacji membrany zaworu. Ponadto, jak wykazały badania przeprowadzone w 2016 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, zużyte membrany wpływają negatywnie na podstawowe parametry oprysku, takie jak wydajność rozpylacza oraz współczynnik nierównomierności oprysku CV (%). Warunkiem dopuszczenia opryskiwacza polowego do użytkowania jest spełnienie wymogu uzyskania wartości wskaźnika nierównomierności CV ≤ 10% podczas kontroli okresowej. Niewłaściwa praca membrany w zaworze odcinającym może zatem rzutować na dopuszczenie opryskiwacza do pracy w polu.

 

EFEKT WIELOLETNICH BADAŃ

Badanie nad opracowaniem Verdesilu rozpoczęto w 2016 roku. Po uzyskaniu optymalnych proporcji składowych, na potrzeby testów wytrzymałościowych wyprodukowano prototypowe uszczelki do głowicy opryskiwacza, które następnie poddano testom odporności na odkształcenia. W ramach zrealizowanych prób, przebadano 3 rodzaje tworzywa - powszechnie stosowane w uszczelnieniach elastomer i guma typu NBR oraz opracowany przez Agroplast Verdesil. Pomiary przeprowadzono za pomocą stanowiska pomiarowego wyposażonego w maszynę wytrzymałościową Zwick-Roell Z010. Próbki zostały umieszczane pomiędzy równoległymi płytami i ściskane z jednakową siłą około 300 N przez 30 dni. Po upływie tego czasu ponownie zmierzono wysokość elementów odpowiednio po 120 minutach od zdjęcia obciążenia i wyznaczono skrócenie wysokości próbek odpowiednio.

Uzyskane wyniki jednoznacznie wykazały, iż najmniejsze odkształcenie zaobserwowano w przypadku Verdesilu – po 30 dniach poddawania próbek stałemu ściskaniu siłą 300N, uszczelki wykonane z tego Verdesilu odkształciły się o zaledwie 16,5% w stosunku do pierwotnej wysokości nowego elementu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl