Rozdzielacz sekcyjny HD stałociśnieniowy - gwarancja stałego ciśnienia podczas zabiegu
Nowy produkt - Rozdzielacz sekcyjny HD Stałociśnieniowy marki Agroplast to rozwiązanie poprawiające komfort pracy rolnika i zapewniające efektywność zabiegów środkami ochrony roślin.
Rozdzielacz sekcyjny HD Stałociśnieniowy Agroplast – gwarancja stałego ciśnienia
Rozdzielacz Stałociśnieniowy utrzymuje stałe ciśnienie cieczy roboczej niezależnie od liczby wyłączonych sekcji. Dzięki temu ciśnienie nie zmienia się przy zamknięciu sekcji np. na uwrociu, w przypadku klinów czy przeszkód takich jak drzewa. Wyłączenie jednej lub kilku sekcji w rozdzielaczu stałociśnieniowym nie powoduje wówczas wzrostu ciśnienia na pozostałych sekcjach, co zabezpiecza przed miejscowym przedawkowaniem środków ochrony roślin, jak również przed znoszeniem cieczy poza obszar przeprowadzania zabiegu. Rozdzielacz stałociśnieniowy przyczynia się również do poprawy komfortu pracy operatora, który nie musi za każdym razem przy zamknięciu sekcji regulować ciśnienia czy zmieniać obrotów silnika – skraca się więc czas przeprowadzania oprysku.
Zawór proporcjonalny – charakterystyczny element rozdzielacza stałociśnieniowego
Zawór proporcjonalny będący jednym z elementów rozdzielacza umożliwia precyzyjne ustawienie ciśnienia roboczego. Warto zwrócić uwagę, że zawór ten występuje tylko w rozdzielaczu stałociśnieniowym. Na rynku dostępnych jest wiele modeli rozdzielaczy, które określane są nazwą „stałociśnieniowy”, ponieważ posiadają pokrętła regulacji w części sekcyjnej. Jest to jednak błędne nazewnictwo. Brak zaworu proporcjonalnego wskazuje na to, że są to rozdzielacze jedynie z kompensacją ciśnienia na sekcjach. Taki rozdzielacz również posiadamy w swojej ofercie. Więcej na jego temat możecie przeczytać tutaj.
Solidna konstrukcja i najwyższej jakości materiały
Do budowy rozdzielacza stałociśnieniowego Agroplast zostały wykorzystane wysokiej jakości materiały – między innymi specjalnie wzmocnione kopolimery zapewniające najwyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Uszczelnienia wykonane z innowacyjnego materiału Verdesil na bazie silikonu, charakteryzujące się doskonałą pamięcią kształtu, gwarantują długotrwałą szczelność układu. Dodatkowo gwint do montażu manometru został wzmocniony wkładką z brązu. Zastosowany filtr z sitem ze stali kwasoodpornej zapewnia jedną z największych powierzchni filtracyjnych w porównaniu do innych rozdzielaczy tego typu.
Blokada pokręteł regulacji – doskonałe zabezpieczenie przed przypadkowym rozregulowaniem ciśnienia
Zaletą naszego rozdzielacza jest zastosowanie specjalnej blokady pokręteł regulacji sekcji, która zabezpiecza przed przypadkowym rozregulowaniem rozdzielacza i wahaniami ciśnienia - wystarczy docisnąć pokrętła i mamy pewność stabilnej pracy urządzenia. Gdy planujemy przeprowadzić kalibrację rozdzielacza, pokrętła należy odblokować poprzez pociągnięcie w swoją stronę.
Podstawa to odpowiednia kalibracja Rozdzielacza Sekcyjnego HD Stałociśnieniowego
Bardzo istotna dla prawidłowej pracy rozdzielacza jest jego właściwa kalibracja. Należy zachować odpowiednią kolejność poszczególnych czynności i wykonać je zgodnie z naszymi zaleceniami. Warto zwrócić uwagę, iż zaworem głównym ustawiamy tylko ciśnienie maksymalne, jakie będzie wykorzystywane podczas zabiegu. Ciśnienie robocze ustawiamy zaworem proporcjonalnym i do tej wartości regulujemy następnie ciśnienie na poszczególnych sekcjach. Kluczowe jest również zamykanie sekcji, którą kalibrujemy, zaś pozostałe sekcje powinny być wówczas otwarte. Kalibrację należy przeprowadzić za każdym razem gdy zmieniamy rozpylacze na dysze o mniejszym lub większym wydatku.
Kalibracja krok po kroku
Poniżej przedstawiamy szczegółową instrukcję kalibracji rozdzielacza sekcyjnego HD stałociśnieniowego:
- Przed rozpoczęciem kalibracji otwórz zawory poszczególnych sekcji (nr 5) oraz zamknij zawór proporcjonalny (nr 4), przekręcając go w prawą stronę. Otwórz również poprzez pociągnięcie w swoją stronę wszystkie pokrętła regulacji w części sekcyjnej (nr 6).
- Otwórz zawór główny podnosząc do góry dźwignię zaworu głównego (nr 1).
- Pokrętłem zaworu głównego (nr 2) ustaw maksymalne ciśnienie, które kiedykolwiek będzie wykorzystywane podczas pracy.
- Zaworem proporcjonalnym (nr 4) ustaw ciśnienie robocze z jakim zamierzasz wykonać najbliższy zabieg.
- Zamknij pierwszą sekcję od prawej strony (nr 5) i przy pomocy pokrętła (nr 6) wyreguluj ciśnienie sekcji do pożądanej wartości (ustawionej zaworem proporcjonalnym). Następnie otwórz sekcję. Przejdź do kolejnej sekcji – zamknij ją i pokrętłem wyreguluj ciśnienie. Tą samą czynność powtórz dla każdej sekcji.
- W celu sprawdzenia poprawnie przeprowadzonej kalibracji zamknij i otwórz losowo wybrane, w dowolnej kolejności sekcje i sprawdź czy ciśnienie robocze pozostaje na niezmienionym poziomie.
- Pamiętaj, aby po każdej zmianie rozmiaru rozpylacza ponownie przeprowadzić proces kalibracji.
Przy pierwszej kalibracji pomocny może być również film instruktażowy, który krok po kroku prezentuje poszczególne etapy kalibracji rozdzielacza:
Montaż w opryskiwaczu rozdzielacza stałociśnieniowego niesie ze sobą wiele korzyści związanych zarówno z optymalizacją zabiegu jak również z komfortem pracy rolnika. Odpowiednia kalibracja zapewni bezproblemowe działanie całego układu przez długi czas. Wszystkie części rozdzielacza wykonywane są w naszym zakładzie w Sawinie, więc każdy z elementów dostępny jest od ręki w sklepie internetowym Agroplast. Rozdzielacz objęty jest dwuletnią gwarancją.