Ekologiczne rozwiązania w rolnictwie – to się opłaca!
Ekologiczne rozwiązania w rolnictwie – to się opłaca!

Coraz większa świadomość konsumentów sprawia, że z roku na rok wzrasta nie tylko popyt na żywność z upraw ekologicznych, ale również potrzeba zrównoważonego użytkowania i wielokrotnego wykorzystywania towarów, aby zminimalizować ilość odpadów i ograniczyć zanieczyszczanie środowiska. Pozytywnym trendem jest zachęcanie do zakupu lokalnych produktów oraz świadome zakupy u odpowiedzialnych producentów, którym rozwiązania proekologiczne nie są obce. Jest jeszcze jedna korzyść stosowania przemyślanych rozwiązań w rolnictwie – to się po prostu opłaca! Co warto wziąć pod uwagę, kupując osprzęt rolniczy, aby zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też zminimalizować negatywny wpływ na środowisko?

Kupuj produkty od polskich dostawców

Pandemia zdecydowanie zmieniła nasze nawyki zakupowe. Jesteśmy patriotami zwłaszcza w przypadku produktów spożywczych i z chęcią wybieramy żywność od polskich dostawców, co jest pozytywną tendencją zwłaszcza z punktu widzenia rolników. Dlaczego by nie dokonywać innych wyborów na podstawie tego czynnika?

Agroplast jest polskim producentem części do maszyn rolniczych. Każdy etap produkcji, od projektu, poprzez testy, po sprzedaż odbywa się w fabryce w województwie lubelskim. Dzięki temu, z jednej strony firma Agroplast może zapewnić szybszą i tańszą wysyłkę zamówień, a z drugiej ogranicza emisję CO2 do atmosfery, ponieważ nie zleca produkcji komponentów w Azji, jak ma to miejsce w przypadku wielu firm.

Zepsuł Ci się opryskiwacz? Wymień uszkodzoną część zamiast kupować nowy osprzęt 

W ofercie marki Agroplast wszystkie komponenty potrzebne do naprawy pompy, filtra oraz wyposażenia lancy opryskiwacza są dostępne od ręki, dzięki czemu nie ma konieczności zakupu całego nowego osprzętu i wyrzucania dotychczasowego. Co więcej, konstrukcja pomp Agroplast została tak dopracowana, że reklamacje zdarzają się niezwykle rzadko – szacuje się, że rocznie jest to zaledwie kilka promili wszystkich zakupionych pomp. Ponadto naprawa w ramach gwarancji odbywa się bezpłatnie i na wygodnych warunkach – producent zajmuje się całą logistyką związaną z naprawą lub wymianą, zaczynając od bezpłatnego odbioru uszkodzonej pompy, kończąc na dostarczeniu naprawionej lub nowej pod wskazany adres. Po zakończeniu okresu gwarancyjnego można liczyć na profesjonalne doradztwo oraz wycenę niezbędnych części zamiennych.

Wybieraj produkty o zwiększonej wytrzymałości

Zakup opryskiwacza to spora, ale niezbędna inwestycja, którą trzeba dokładnie przemyśleć. Warto zwrócić uwagę, jakie części zamienne są zastosowane w wyposażeniu nowego opryskiwacza. Niestety, dopiero podczas użytkowania może się okazać, że zamontowane części są słabej jakości, a tym samym już po pierwszym sezonie lub co gorsza, w trakcie niezbędnych prac polowych ulegają zniszczeniu lub, w najlepszym wypadku, pogarszają parametry, co w następstwie skutkuje zwiększonym zużyciem cieczy roboczej.

Agroplast korzysta wyłącznie ze sprawdzonych dostawców materiałów i nieustannie wprowadza nowe innowacje, aby zapewnić jak największą wytrzymałość swoich produktów i zachowanie parametrów zgodnych ze standardami ISO. Należy tu wymienić chociażby rozpylacze z białą, ceramiczną wkładką wykonaną z czystego cyrkonu, rozpylacze polimerowe z różową wkładką wzmacnianą molekułami organicznymi oraz pompy opryskiwaczy odporne na działanie RSM. Nowością w ofercie są uszczelnienia Verdesil, które nie twardnieją wraz z użytkowaniem i są odporne na odkształcenia, dzięki użyciu specjalnej mieszanki na bazie silikonu.

Podsumowanie - postaw na jakościowe produkty od polskich producentów 

Dobrej jakości części zamienne zapewniają długotrwałą, bezawaryjną pracę oraz zachowanie odpowiednich parametrów opryskiwania, co bezpośrednio przekłada się na oszczędność cieczy roboczej i ograniczenie odpadów w postaci zużytych części. Przed zakupem opryskiwacza, zapytaj sprzedawcę o zamontowane wyposażenie, aby mieć pewność, że zastosowane elementy posłużą na długi czas, a tym samym pozwolą zaoszczędzić pieniądze i zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl